II Mielecka Impreza Turystyczna

News

Kilka słów podsumowujących tegoroczną Mielecką Imprezę Turystyczną. II MIT odbył się w pięknej, słonecznej atmosferze. Pierwsi uczestnicy zaczęli zjeżdżać na polane „MARAKANA” już po godzinie 7, aby się dopisać do list lub zaczerpnąć szerszej informacji. Pierwsze trasy turystyczne i turystyczne rowerowe ruszyły najwcześniej a pomiędzy nimi rodzinna trasa biegowa na 2 km. W teren mieleckich lasów na rowerach i pieszo ruszyło 89 osób. Najdłuższa trasa turystyczna rowerowa mierzyła około 50 km a turystyczna piesza 16 km. Jak tylko ruszyły trasy turystyczne, rozpoczęły się zapisy na długie  trasy biegowe. Międzyczasie można było posilić się kiełbaskami, napić napojów energetycznych, odwiedzić stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Mielec czy razem ze swoimi pociechami pobawić się w kąciku specjalnie dla nich przygotowanym. O 11.30 ruszyła najdłuższa trasa biegowa mierząca 15,3km, gdzie wystartowało 36 biegaczy. Tuż po tym starcie odbył się pełen wrażeń bieg dzieciaczków mierzący 200 m wokół polany MARAKANA. Najmłodszych uczestników było 42 i każdy z nich przejęty i zadowolony po przekroczeniu mety dostawał torbę pełną niespodzianek oraz zasłużony medal. Kolejnym ważnym biegiem, była trasa na 6km, gdzie wystartowało 45 zawodników.

Samych startujących na trasach mierzonych było 194 osoby, towarzyszy, kibiców i dzieci myślimy że w podobnej ilości, także wielkie podziękowania dla WAS, że zamiast siedzieć przed telewizorami mieliście ochotę i spędziliście aktywnie czas z nami. Dziękujemy WAM za to że byliście,  za każde dobre słowo iiiii zapraszamy za rok!

I ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów, partnerów, media i patrona honorowego. Bez Was nie było by tak „łatwo” J (Prezydent Miasta Mielca, ZHP Hufiec Mielec, Nadleśnictwo Mielec, Pakatok, Adbrokers, Alternatywa, Compass, Asics, Basco, Extreme Fitness, Cyclocentrum, Mówię Gabinet Logopedyczny, Śnieżka, Armatura Grupa Armatura, Cobi, Zenit, Ewerest oraz Alpmar Sklep Górski).





8 czerwca zapraszamy na Markany na II Mielecką Imprezę Turystyczną.

Termin:
08.06.2014

Miejsce: 
Lasy na wschód od Mielca

Centrum zawodów: Mielec - polana" Marakany"
W centrum: biuro zawodów, start i meta, ognisko na zakończenie, rozdanie nagród
i dekoracja

Organizator
Mielecki Klub Górski „Carpatia”

Uczestnictwo
Zawody będą się składać z trzech odsłon: zawodów na orientację, gdzie zawodnicy będą musieli znaleźć punkty kontrolne zaznaczone na mapie, rowerowych zawodów na orientację oraz biegu przełajowego na dwóch dystansach.

 



Film Marcina Wiśniewskiego z BlokMuzaFilm z I MIT

 

Sponsor główny

Sponsorzy

Polecamy